В Олексіївці пройшло святкування Дня села

Не спіть, не дрімайте, спішіть, поспішайте,
Всією сім’єю, всією ріднею до нас завітайте
Заходьте ж бо люди, нам є, що сказати,
Побачте, почуйте  народні таланти.
Заходьте в господу, на місце почесне.
Живи і возрадуйся, село наше чесне.

Саме такими словами почалося свято села в нашій Олексіївці . Цей день зібрав багато люду, на святі були  присутні не тільки місцеві жителі, а й гості села, жителі навколишніх сіл Хотінської ОТГ, та запрошені артисти.

За традицією 21 вересня, на свято Різдва  Пресвятої Богородиці, мешканці села Олексіївки відзначають День села. Цьогоріч на свято завітали голова Сумської райдержадміністрації Геннадій Дорошенко,депутат Сумської обласної ради Володимир Поцелуєв , директор ПСП «Гарант» Василь Єльніков,директор ТОВ «Адоніс-6» Головко Олександр я не знаю хто такий Карпенко.

Урочистий концерт відкрили ведучі Наталія Шапаренко та Ірина Фраєр, які зі словами привітання звернулися до гостей.

З теплими словами до своїх жителів громади звернувся селищний голова Микола Торяник та подякував тим людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села.

Він привітав усіх присутніх зі святом Різдва  Пресвятої Богородиці, Підкреслив, що як людина, так і кожне село мають свою назву, своє життя, свою культуру, свій початок, свою історію.

«Добро віддячується добром. Тож робіть добрі вчинки, допомагайте один одному. І куди б не закинула вас доля, не забувайте про своє рідне село. А ми, керівництво громади, зробимо все можливе, аби ваші побажання здійснювалися. Очільники громади та району, депутат обласної ради найактивнішим жителям села вручили Почесні грамоти та Подяки.

Талановиті учасниці аматорського жіночого ансамблю Олексіївського СБК запалили вогник гумору своїм виступом, а молодіжний танцювальний колектив Олексіївської ЗОШ І-ІІІ ст. представив цікаві сучасні композиції.І наймолодші учасники свята дошкільного навчального закладу» Дюймовочка « привітали гостей свята і заспівали чудову пісню . Глядачі щиро аплодували артистам і були дуже задоволені їх виступом.

Урочистості продовжилися виступом колективу Кіндратівського СБК «Зорепад» ,солістів Хотінського аграрного ліцею Сергія Шабаля та Олександра Садовничого у виконанні яких пролунали дивовижно співучі пісенні композиції.

Гідно пошанували на святі (і піснями, і  дарунками) олексівців: і тих, кому 80 та 90 років, і тих, хто тільки починає пізнавати ціну дитячих радощів,

Миру та Божого благословення побажав всім настоятель Олексіївського Храму Пресвятої Богородиці отець Миколай.

Другу частину святкового концерту відкрили наші гості –Сумська філармонія. Справжній святковий настрій панував на майданчику біля Будинку культури. Під веселі та енергійні пісні в душі глядачів виростали крила, а ноги самі несли в танок. Навіть малюки пританцьовували в ритмі з музикою, чим здорово підіймали настрій дорослим.

Після концертної програми всі присутні мали змогу скуштувати смачну юшку,шурпу та святковий куліш, перекусити бутербродами та підкріпитися гарячими шашликами. Дітлахи теж не осталися без частування. Для них працювала дитяча палатка, де вони могли поласувати цукровою ватою. По розважатися цікавими дитячими атракціонами.

У першій половині Дня села були проведені конкурси малюнків,аматорського вірша, Парад колясок ,змагання з настільного тенісу та шахів,покладання квітів,вшанування пам’яті загиблих із випуском кульок миру ,та козацькі забави.Відбувся розіграш безпрограшної святкової лотереї.

Ніхто не залишився осторонь такого чудового свята – День села Олексіївки! Завдяки місцевим підприємцям Василю Єльнікову, Олександру Головку, Павлу Шапаренку та іншим святкові столи не були порожніми.

Завдяки чудовим організаторським талантам директора Будинку культури Фраєр Ірини, Олега Баландюка та організаторам свято День села було феєричним та яскравим. В цей день жителі Олексіївки зібралися немов одним великим родинним колом, де для кожного знайшлося місце і кожен відчував себе частинкою рідного села у великій країні.